גירוד בביצים

גירוד-ביצים

שיתוף:

אין כמעט גבר שלא חווה את זה – הרצון העז לגרד בביצים כאילו הם היו איזה כרטיס חיש גד אלא ש”הפרס הגדול” הוא מבוכה ואי נוחות שמקווים להעלים מהר עם גירוד באזור החלציים. עכשיו תגידו אתם, עם יד על הלב (או על מקום אחר) האם אי פעם תהיתם מה גורם לכם גירוד בביצים? אז בדיוק לשם כך התכנסנו היום – כדי לספר לכם ממה נובע גירוד בביצים ומה אתם יכולים לעשות עם זה.

אם אתם מגרדים בראש ולא מצליחים להבין מהי הסיבה שאתם חווים גירוד בביצים, אתם ממש לא לבד. מדובר בתופעה שכיחה שמיליוני גברים מתמודדים איתה. ברוב המקרים, גירוד אינטנסיבי של האזור צפוי לגרום לכך שתרצו לגרד יותר והבעיה תלך ותחריף. כדי להתמודד עם הגירוד ביעילות, אתם צריכים להבין ממה הוא נובע. 

 

אז הנה 5 סיבות נפוצות שיכולות לגרום לכם גירוד בביצים:

זיהום פטרייתי בביצים

לפני שאתם נכנסים לפאניקה – תדעו שמדובר באחת הסיבות השכיחות לגרימת גירוד בביצים. תופעת הזיהום הפטרייתי, הידועה גם בכינוי  Jock itch (אל תשאלו אותנו למה), מתרחשת בעיקר באזור לחים בגוף ולעיתים קרובות בסמיכות לקפלים בעור. הפטרייה עשויה להיראות כתפרחת הגורמת לגירוד משמעותי ויכולה להתפשט לאזורים אחרים כדוגמת כפות הרגליים. פעמים רבות הגירוד חולף מעצמו אך במידת הצורך יש לפנות לייעוץ רפואי.

דרמטיטיס בביצים

דרמטיטיס (AKA אטופיק דרמטיטיס, אסתמה של העור או אקזמה), היא מחלה דלקתית כרונית של העור המאופיינת בפריחה אדומה ומגרדת שיכולה לגרום לפצעים עם נוזל שקוף או צהוב. מגע עם חומרים “מגרים” כמו סבון, בדים סינתטיים, אבק, חול, דשא ועוד עשויים להגביר את הצורך לגרד. למרות שמדובר במצב כרוני, ניתן לחיות איתו לגמרי בשלום וזאת ע”י שמירה על לחות העור ושימוש בתכשירים תרופתיים. 

שפשוף (לא) נעים

השפשפת נוצרת משפשוף מתמשך של העור. החיכוך לרוב מתרחש במהלך פעילות גופנית כמו ריצה, רכיבה על אופניים… וכן, גם בסקס. בכל אופן, במצב הזה נוצרים סדקים זעירים ודלקות שיכולים להוביל לפריחה ולגרום לגירוד מעיק. ניתן להתמודד עם זה באמצעות תכשירים שונים הזמינים בבתי המרקחת ללא צורך במרשם. אם אכן מדובר בשפשפת נפוצה זה בהחלט עשוי לעזור. אחרת, מוטב שתתייעצו עם הגורם הרפואי המתאים.

כיני ערווה ביצים

כיני ערווה הם חרקים זעירים שבד”כ מועברים במגע מיני ומשגשגים “מתחת לחגורה”. יש גברים שמבחינים בביצי כינים שגדלות על שיער הערווה שלהם. אחרים מבחינים בכינים אפרפרות שממש זוחלות על הביצים או מסביב לשיער הערווה. אז אם אתם חווים גירוד בביצים ומצליחים להבחין ביצורים קטנטנים ואפורים – זה אומר שיש לכם כינוי ערווה. ניתן למגר את הבעיה בעזרת קרם או משחה ייעודית הזמינים ללא מרשם ברוב בתי המרקחת (כמובן שחשוב להתייעץ עם רופא לפני תחילת השימוש).

גילוח המפשעה

אם מגרדות לכם הביצים לאחר הגילוח, ייתכן שזה נגרם מסכין עמום או קהה או שרכשתם מכונת גילוח למפשעה ברמה בינונית ומטה. במקרה הטוב תצאו עם גירוד מעיק. במקרה הפחות טוב – זה עליל לגרום לכם לשריטות ופציעות. מילת המפתח כאן היא איכות. כדי למנוע גירוד ביצים במהלך הגילוח, אתם צריכים שתהיה לכם מכונה איכותית. איך תדעו לזהות אותה? אז ככה.. דבר ראשון – תוודאו שהיא מגיעה עם להב קרמי. מדובר בלהב עדין שתוכנן במיוחד לשימוש באזור האינטימי. דבר שני – תבדקו שקיים תקן עמידות למים IPX6 ומעלה. זה יאפשר לכם התגלח במקלחת ויהפוך את תחזוקת המכונה ליותר נוחה ופשוטה. דברים נוספים שחשוב לבדוק הם רמת הנוחיות, אורך חיי סוללה ושהמכונה מגיעה עם אביזרים נלווים כמו להב חלופי, מתלה לאמבטיה ותיק אחסון מסודר.

תשמרו על אסתטיות

גירוד בביצים הוא מרגיז אבל ממש לא גזירה משמיים! אתם יכולים להקל עליו ממשעותית באמצעות שמירה על שגרת טיפוח מסודרת. תמנעו משימוש בחומרים שעשויים לגרות את העור, אל תלבשו בגדים צמודים מדי, תמרחו את “החברים” בקרמים מזינים ואלוורה שאושרו לשימוש ותדאגו לגלח למטה עם מכונת גילוח למפשעה. אבל רק איכותית, כן?*אין לראות במידע המסופק כתחליף לייעוץ, אבחון או טיפול רפואי מקצועי. פנו תמיד לייעוץ של איש מקצוע או רופא מוסמך לגבי מצבכם הבריאותידילוג לתוכן